Emale

FysioPai teenuste hulka on lisandunud ainulaadne vaagnapõhjalihaste füsioteraapia. Teenus on suunatud täisealistele naistele, kes planeerivad rasedust või on sünnitanud.

Teenust pakume hetkel vaid Tartus.

Mis on vaagnapõhjalihased ?

Vaagnapõhjalihased on vaagnaõõnes asuvad lihased, mis mängivad naise elus väga olulist rolli. Eriti märkavad naised neid lihaseid näiteks seksuaalvahekorra ajal, rasedust kandes, loomulikult sünnitades ning pärast sünnitust, kui last tõstes või aevastades nõrgaks jäänud lihased endast taas märku annavad.

Kuidas rasedus ja sünnitus mõjutavad vaagnapõhjalihaseid?

Enda sees uue elu kandmine on imeline, aga sageli sellega kaasnev stress naise vaagnapõhjalihastele ei ole seda mitte, sama kehtib ju ka loomuliku sünnituse kohta, mis koormab ja nõrgestab vaagnapõhjalihaseid. Naise keha on võimas ning reeglina suudab taastuda, aga mõnikord võivad tekkidab pisikesed probleemid, mis tulenevad just sellest, et vaagnapõhjalihased ei suuda enam maksimaalselt funktsioneerida. Kindlasti peaks vaagnapõhjalihastega intensiivsemalt tegeleda ka juhul, kui on plaanis kanda mitu rasedust lühikeste vahedega.

Millised terviseprobleemid võivad tekkida?

Sagedasemad vaagnapõhjalihaste lõtvusest tulenevad terviseprobleemid on vaagnaõõne organite väljalangemine (prolaps) ning uriini- ja roojapidamatus. Ülepingest võivad tekkida vaagnavöötme valud, valulik seksuaalvahekord või muud kaebused.

Miks on vaagnapõhjalihaste füsioteraapia oluline enne ja pärast rasedust?

Treenitud vaagnapõhjalihastega on uriinipidamatust raseduse ajal vähem, lisaks on lihased sünnitusel elastsemad ning taastuvad sünnitusjärgselt paremini ning vähendavad prolapsi tekke ohtu. FysioPai vaagnapõhjalihaste füsioteraapia on naisest lähtuv ning väga tähtsal kohal on vaagnapõhjalihaste pinguldamise ning lõõgastamise korrektne õppimine, kuna vale pinguldamine võib terviseprobleeme hoopiski juurde tekitada.

Kes teostab vaagnapõhjalihaste füsioteraapiat?

Vaagnapõhjalihaste füsioteraapiat viib läbi õppinud spetsialist Lisel Lilleste, kes on läbinud naiste vaagnapõhjalihaste füsioterapeutilise hindamise ja urineerimishäirete teraapia alase koolituse ja omab vastavat sertifikaati.

Lisainfo ja registreerimine info@fysiopai.ee