Need abivahendid võib osta, aga ei pea!

Eelmises postituses rääkisime sellest, millised abivahendid võiksid kindlasti olemas olla. Seekord kirjutame pikemalt toodetest, mis lihtsustavad vanemate elu, aga mille kasutamisse peaks suhtuma väikese ettevaatusega.

Abivahendid, millest on kasu, aga pole hädavajalikud

Lamamistoolist võib targal kasutamisel vanematele palju abi olla. Lamamistooli võib last panna lühikeseks ajaperioodiks, selleks, et saaksid ise WC-s või duši all käia või lõunat valmistada. Pikalt või ilma praktilise põhjuste sinna last mängima panna me ei soovita. Selleks, et laps saaks füüsiliselt areneda, peab ta saama vabalt liikuda, nt põrandal.

Sageli lapsega reisides võib abi olla reisivoodist, aga kodus ei tohiks see olla lapse peamine magamisase. Reisivoodiga sarnane mängumaneež võimaldab panna laps turvaliselt piiratud alasse mängima, kuid vältimaks lapse liikumise liigset piiramist, peaks maneež olema võrdlemisi suur. Pisikesed ja vaevu võrevoodist suuremad maneežid pärsivad lapse arengut.

Kvaliteetne ja turvaline eeslükatav käimistugi võib abiks olla kõndima õppimisel. Käimistoe valikul tuleks jälgida, et see oleks õige kõrgusega, stabiilne ja pidurdussüsteemiga, vältimaks toe liiga kiiret eest äraliikumist või tagasivajumist. Samuti tuleb arvesta sellega, et käimistoe kasutusaeg on võrdlemisi lühike, ning veenduda, et kodus oleks piisavalt ruumi.

Kõhukott ja –lina on abivahendid, mis võimaldavad emadel lihtsamalt harrastada rööprähklemist. Reisides pakub see samuti mugava alternatiivi vankrile. Kandekott peaks olema kvaliteetne ja võimaldama lapsel puusadest M-asendit (ehk konnaasendit). Lina pakub erinevaid kandmisvõimalusi tänu mitmetele sidumisvõtetele. Eelistada tasuks lapse kandmist näoga lapsevanema poole, eriti alla aastaste laste puhul.

Kui rääkida veidi suurematest lastest ning saabuvast suvehooajast, siis tõukeratta asemel soovitaksime meie pigem jooksuratast (tasakaaluratast) või tavalist abiratastega jalgratast, kuna nii kasutab laps keha sümmeetrilisemalt  kui tõukerattal.

Kuna abivahendite meri on veel laiem, kui siin suutsime ära mainida ja kirja panna, siis küsimuste korral soovitame ühendust võtta laste füsioterapeutiga, kes oskab kindlasti nõu anda, milliseid abivahendeid valida, milliseid mitte ja mida valikul silmas pidada. FysioPai füsioterapeudid pakuvad koduse füsioteraapia teenust beebidele ja väikelastele nii Tallinnas kui ka Tartus.

 Kutsu füsioterapeut koju