Abivahendid, mis on lapsele ohtlikud!

Eelnevalt oleme kirjutanud abivahenditest, mis peaksid lapsega peres olema, ning samuti variantidest, mida võiks osta, aga mille olemasolu ei ole hädavajalik. Seekord kirjutame abivahenditest, mis on parem ostmata jätta, kuna pärsivad lapse arengut või on lausa eluohtlikud.

Mittesoovitatavad abivahendid

Beebipesad koguvad aina populaarsust ja on leidnud kasutust paljudes kodudes. Kahjuks võivad need pesad aga beebidele ohtlikud olla, kuna võivad magava lapse lämmatada. Soovitame neisse suhtuda ülima ettevaatlikkusega. Sarnast ohtu on täheldatud ka kohevate võrevoodi pehmenduste puhul.

Natukene suuremate beebidega tulevad teemaks omakorda hüppepüksid (hüppekiigud) ning käimistoolid, kus lapsel on küll lõbus, kuid mis põhjustavad lastel lihaspingeid ning koormavad liigselt lülisammast ja ka alajäsemeid, seda eriti juhul, kui neid kasutakse liiga vara või liiga palju.

Nii mõnedki emad on kasutusele võtnud pehmed kiivrid, et vähendada kukkumisega kaasnevaid ohte. Kui arstlikult ei ole lapsele määratud nimetatud kiivri kandmist, siis ei ole selleks ka mingit vajadust. Lapse lihaskonna ja koordinatsiooni arenedes jääb ka kukkumisi aina vähemaks ning lapse ohutunne areneb samuti kiiremini. Antud olukorras peaks esimene valik kiivri asemel olema hoopis arendav võimlemine.

Populaarseks on osutunud ka bumbo-istmed, mis meelitavad oma olemusega juba tibatillukesi beebisid sinna istuma panema. Tänu istme disainile püsib ka 2-kuune selles stabiilselt istumas, kuid koormus, mis langeb beebi lülisambale, on väga suur ning võib põhjustada ülepingeid või muid komplikatsioone.

Beebide ujutamiseks loodud kaelarõngad on samuti parem ostmata jätta. Ujutamisrõngaga on koormus beebi kaelalülidele väga suur, mida lapse kael ei pruugi taluda.

Kuna abivahendite meri on veel laiem, kui siin suutsime ära mainida ja kirja panna, siis küsimuste korral soovitame ühendust võtta laste füsioterapeutiga, kes oskab kindlasti nõu anda, milliseid abivahendeid valida, milliseid mitte ja mida valikul silmas pidada.

FysioPai füsioterapeudid pakuvad koduse füsioteraapia teenust beebidele ja väikelastele nii Tallinnas kui ka Tartus.

 Kutsu füsioterapeut koju