Beebi areng
Pilkkontakt ja pea Hoidmine keskjoonel selili
Beebi arengu esimestel kuudel mängivad suurt rolli tema visuaalsed ja motoorsed oskused, sealhulgas pilkkontakti hoidmine ja pea keskjoonele toomine selili asendis. Need olulised oskused aitavad kaasa üldisele neuroloogilisele arengule ning soodustavad beebi sotsiaalset ja füüsilist arengut.
Beebi esimene elukuu- mida jälgida?
Esimene elukuu toob endaga kaasa kohanemise, nii beebile kui ka vanematele. Laps veedab suurema osa oma päevast magades, keskmiselt 16 tundi ööpäevas, mis on oluline, et tema närvisüsteem saaks rahulikult areneda ja kohaneda uue maailmaga. See on ka sünnitusjärgselt emadele taastumise aeg, kus uni ja puhkamine
mängivad olulist rolli.
Ohumärgid beebi arengus (4-6 elukuu)
Iga beebi areneb omas tempos, kuid vanematele on oluline teada, millised märgid
võivad viidata arenguprobleemidele. Laps omandab 4.-6. elukuul olulisi oskusi,
nagu haaramine, pööramine ja roomamine, mis võimaldavad tal maailma iseseisvamalt avastada.
Ohumärgid beebi arengus (0-3 elukuu)
Esimesed kolm elukuud on beebi arengus olulised ja kuigi iga laps areneb omas tempos, on hea teada, millised märgid võivad viidata arenguprobleemidele. Õigeaegne tähelepanu ja sekkumine aitab last toetada ja soodustada tervislikku kasvu.
Igaüks omas tempos
Lapsevanemana on loomulik muretseda lapse arengu pärast ja sageli kiputakse last võrdlema eakaaslastega, kuid iga laps areneb omas tempos ja on unikaalne. Lisaks sellele, et motoorsete oskuse kujunemisel võivad arengupiirid olla üsna paindlikud, mõjutab lapse oskuste kujunemist ka keskkond milles ta viibid ja mänguasjad, millega ta mängib.